Kuřecí vývar z pomalého hrnce | recept na dlouze tažený vývar
Kuřecí vývar z pomalého hrnce | recept. Kuřecí vývar je klasika, která neodmyslitelně patří do české kuchyně. Mohlo by se mnohdy zdát, že udělat vývar není nic těžkého. Opak je pravdou. I na vývaru lze mnohé pokazit. Sepsala jsem pro vás recept, pomocí kterého uvaříte dlouze tažený kuřecí vývar, který má bezkonkurenční chuť.
Co je potřeba
- 5 ks kuřecích křídel
- 2 stonky řapíkatého celeru
- cca 2 cm silný kus normálního celeru
- 3 větší mrkve
- 1 větší petržel
- 1 cibule
- 2 stroužky česneku
- 1 bobkový list
- 4 kuličky nového koření
- cca 10 kuliček celého pepře
Kuřecí křídla omyjeme a vložíme do pomalého hrnce.
Mrkev, petržel, celer a česnek oloupeme a nekrájíme. Vložíme vše vcelku do pomalého hrnce. Řapíkatý celer jen omyjeme, přepůlíme a vložíme do hrnce. Přidáme omytou cibuli i se slupkou (polévka má pak krásnou barvu) a všechno koření.
Zalijeme studenou vodou (asi 2-3 l) a pomalý hrnec zapneme na 1. stupeň (LOW) na 10 hodin. Tento stupeň používám pokud polévku chystám přes noc, aby byla ráno hotová a připravená pouze k dodělání.
Pokud polévku chcete dát vařit ráno, aby byla na oběd, tak pomalý hrnec zapnete na 2. stupeň (HIGH) na polovinu času tj. 5 hodin.
Vývary připravené pomalým tažením jsou opravdu silné a hlavně čiré. Domácí nudle vařím bokem v hrnci a nakonec je přidám do hotové polévky, aby se vývar nezakalil.
Stejným způsobem chystám vývary i z jiných druhů masa. Osobně preferuji "noční vaření", kdy mi to ušetří spoustu času a oběd mám brzo hotový.
Přeji vám dobrou chuť.
Diskuze k článku