Jste zde

Sladké jednohubky nejen pro děti

Středa, 17. Říjen 2018 - 14:43

Co je potřeba

1 velké balení dětských piškotů (240g), 2 banány, 2x200g čokolády na vaření, 2cm silný plátek omegy, cukrářské zdobení, párátka (nejlépe bambusová, která se nelámou), igelitový sáček nebo alobal

Nejdříve si banány nakrájíme na asi 0,5cm silná kolečka. Poté vždy mezi dvě piškoty vložíme kolečko banánu a propíchneme párátkem jako klasickou jednohubku. Takto je skládáme na tác vyložený igelitovým sáčkem nebo alobalem, někde poblíž sporáku. Všechny jednohubky z vrchu pokapeme sirupem nebo rumem (pokud to není pro děti). Když máme nachystané jednohubky, tak si na el. sporáku na č.4 připravíme vodní lázeň (viz. foto), do které necháme rozpustit čokoládu na vaření společně s omegou. Důkladně promícháme a poté si vždy vrchní hrnec trochu nakloníme a jednohubku ponoříme do čokolády. Ještě ji pak jakoby oklepeme a rychle položíme na tác vyložený sáčkem nebo alobalem, tam ji hned posypeme cukrářským zdobením a takto připravíme všechny jednohubky. Nakonec jednohubky přeneseme do chladna, aby nám čokoláda brzy ztuhla.

Dělala jsem na oslavu 35 kusů a čokoláda mi ještě zbyla, ale je lepší ji rozpustit takhle víc, aby se jednohubky daly krásně namáčet a čoko poleva měla pěkný hladký vzhled.

U dětí na oslavě bude úspěch zaručen a věřte, že nejen u nich. Mě chválili i dospěláci, kteří zobali také. :-D

Určo vyzkoušejte a překvapte děti!!!

DOBROU CHUŤ!!!

Autor: jitka.horka
Zatím nehodnoceno

Diskuze k článku

Zatím žádné komentáře. Buďte první!