Jste zde

Vosí hnízda

Středa, 17. Říjen 2018 - 14:43

Co je potřeba

1 sáček dětských piškotů (kupuji radši dva – jeden do zásoby, kdyby náhodou ), 16dkg moučkového cukru, 8dkg změklého másla nebo Hery (já dávám Heru), 2 polévkové lžíce kakaa, 5dkg strouhaných nebo nasekaných ořechů (vlasšké, ale můžou být i jiné), 2 polévkové lžíce rumu, 2 polévkové lžíce vlahého mléka

NÁPLŇ: 12dkg másla, 2 žloutky, 10dkg moučkového cukru, 4 polévkové lžíce rumu

Z balíčku odebereme 30ks piškotů a dáme je stranou. Ostatní piškoty rozdrtíme válečkem nebo nameleme. Piškotovou drť smícháme v míse s moučkovým cukrem, kakaem a strouhanými ořechy. Zavlažíme teplým mlékem a ochutíme rumem. Přidáme změklé máslo a vypracujeme těsto. Pokud se těsto lepí, tak podsypáváme ještě piškotovou drtí dokud se nepřestane lepit. Těsto necháme asi 15 minut odpočinout v lednici a mezitím si nachystáme náplň. Tu si připravíme tak, že ušleháme z másla, cukru, žloutků a rumu hustší pěnu. Naplníte s tím víc jak 30ks piškotů a nebo můžete slepovat nějaké cukrovíčko.  Já ale tuhle náplň nedělám, přijdou mi úlky potom suché a piškot tvrdý. Úlky plním vaječným likérem.  Jsou ihned po zhotovení měkké a vláčné (hlavně piškot). Všem vřele doporučuji plnit likérem!!! Formičku vysypeme moučkovým cukrem, vtlačíme do ní těsto (ne až po okraj!), obráceným koncem vařečky uděláme do středu těsta důlek, který naplníme (nejlépe stříkačkou) vaječným likérem. Přiklopíme piškot a vyklepneme. Pokud by Vám to nějak nešlo vyklepnout, tak dělejte „kratší“ důlek, aby se dalo méně likéru. Pak to jde líp vyklopit.

 

My je milujeme. 

Vyzkoušejte!

DOBROU CHUŤ!!!

Tipy

Tenhle recept je fakt skvělý a úlky se povedou každému. Pokud použijete místo likéru ten krém, tak i když budete chtít dělat třeba trojnásobnou dávku, tak na to stačí tahle dávka krému. Nemusíte také ztrojnásobovat dávku krému!!! Pak je toho zbytečně moc!

Autor: jitka.horka
Zatím nehodnoceno

Diskuze k článku

Zatím žádné komentáře. Buďte první!