Jste zde

Středně složité

„Arancello“ – pomerančový likér

Na Vaše žádosti sem vkládám recept, který zkouším prvně. Další fotky tudíž dodám až po konečné výrobě likérku. Pokud ho naložíte ještě dnes nebo zítra… do Vánoc stihnete vyrobit originální dárečky svým blízkým.

Bramborový knedlík podle tchýňule

Je bezva si ulehčit práci v kuchyni a tento recept vás chytne. Tchýňule ho dělá už roky a já si ho též zamilovala. Nyní se o něj podělím i s vámi. Recept na klasický bramborový knedlík najdete ZDE.

Domácí pizza

V Itálii jsme měli originál pizzu na dovče. Občas si objednáme pizzu z pizzerie tady v Trutnově, ale děti mi vždy říkají, že ta moje je nejlepší. Tak vyzkoušejte také a napište, co na to vaše rodinka.

Vlčický štrůdl s cuketou

Pokud máte hodně cuket na zahrádce, lze je zpracovat i tak, že si upečete skvělý štrůdl s cuketou. Věřte…nikdo nepozná, že to nejsou jablka. Své rodině jsem to řekla až když byla polovina nohavice zbaštěná a říkali, že nic nepoznali.

NEkynutá buchta od Stojči

Toto je recept na úžasné těsto, na které můžete hodit cokoliv (ovoce, tvarohovou náplň…). Když jsem ji upekla s tvarohem, tak měla veeelký ohlas a dlouho nevydržela. :D Recept jsem dostala od kolegyně v práci…díky Stojčo.

Jitulčiny žitno-pšeničné bochánky

Něco podobného jsem kdysi jedla na farmářských trzích a tak jsem si recept vymyslela a udělala k obrazu svému. Bochánky jsem vzala na ochutnání do práce a ženským moc chutnalo. Takže teď vkládám recept i pro vás a věřím, že si pochutnáte.

Znojemská omáčka

Nejlepší je použít k vaření tlakový hrnec. Omáčka je pak hotová celkem do 40-ti minutek. ;)

Stránky